Dwa akumulatory w samochodzie – w jakim celu?

Coraz częściej spotykamy w samochodach dodatkowy akumulator, która odpowiada np. za zasilanie sterowników lub dodatkowych elementów wyposażenia. Możemy je spotkać w samochodach z napędem hybrydowym i większości aut z napędem elektrycznym. Jeżeli nasz pojazd ma bogate i nowoczesne wyposażenie, tym pewniejszy jest fakt, że posiada również drugi akumulator.

Dodatkowy akumulator – po co?

Jeżeli nasz pojazd ma niesprawny akumulator pomocniczy, auto pozwala się uruchomić i jeździ, ale w krótkim czasie może to prowadzić do zaburzenia działania wielu układów. Wielu właścicieli nie wie, że ich samochód posiada drugi akumulator, dopóki nie pojawiają się komunikaty informujące o tym, że jednostka jest niesprawna lub poziom jego naładowania niewielki.

Dodatkowy akumulator w samochodzie

Niekiedy o awarii akumulatora będziemy poinformowani dopiero wtedy, kiedy przestaną działać np. elektryczne szyby lub ogrzewanie. Dodatkowo awaria akumulatora pomocniczego może przekładać się na żywotność akumulatora zasadniczego, powodując jego awarie lub rozładowanie. Nawet mechanicy niekiedy błędnie diagnozują usterki w pojeździe, nie zdając sobie sprawy z tego, że za usterkę odpowiada problem z akumulatorem zapasowym. Aby mieć pewność, warto użyć komputera diagnostycznego.

Trwałość akumulatorów zapasowych jest zazwyczaj wyższa niż akumulatorów rozruchowych, jednak także one wymagają wymiany. Dzieje się to z reguły po 6-7 latach. Warto upewnić się wcześniej, jak dokładnie wygląda akumulator dodatkowy w naszym samochodzie.

Szukasz dodatkowego akumulatora do swojego samochodu? Sprawdź naszą ofertę! https://terenowiec.pl/pl/463-akumulatory-samochodowe

Które auto może mieć dodatkowy akumulator?

Jeżeli zastanawiasz się, czy Twój samochód posiada dodatkowy akumulator, powinieneś wiedzieć, że zależy to w głównej mierze od tego, jakie dodatkowe wyposażenie posiada auto, jakiego jest modelu czy rocznika. Najczęściej możemy znaleźć go w samochodach hybrydowych i elektrycznych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *