Co robić gdy ekspres do kawy skrzypi?

Jeżeli Twój ekspres skrzypi, najprawdopodobniej doszło do zatkania bloku zaparzającego. Nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak rozwiązać tę awarię. Pozostałości po kawie po czasie mogą powodować zatkanie obiegu. Dlatego bardzo ważne jest regularnie czyszczenie ekspresu, aby uniknąć takich sytuacji. Co zrobić jednak kiedy doszło do usterki, a Twój ekspres do kawy skrzypi?

Ekspres do kawy skrzypi – co robić?

Zatkanie bloku zaparzającego może spowodować skrzypienie ekspresu oraz rozsypywanie zmielonej kawy wokół bloku zaparzającego. W takim przypadku należy po prostu wyczyścić blok zaparzający, a problem skrzypiącego ekspresu zniknie. Jak to zrobić? Należy regularnie przepłukiwać blok zaparzający pod bieżącą, letnią wodą. Taki zabieg należy przeprowadzać przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Kolejnym zabiegiem, który warto wykonywać, jest pielęgnacja prowadnic bloku zaparzającego. Aby blok się nie zatarł, prowadnice powinno smarować się nietoksycznym smarem spożywczym. Smar należy zawsze uzupełniać po zabiegach odtłuszczania lub dokładnego umycia ekspresu.

Raz na miesiąc warto również odtłuścić ekspres. Mechanizm zaparzający pokrywa się bowiem często warstwą kawowego tłuszczu, który może być również przyczyną awarii urządzenia. Olej kawowy najłatwiej usunąć przy użyciu specjalnych tabletek. Jeżeli Twój ekspres do kawy mimo to nadal skrzypi, skorzystaj z pomocy ekspertów. Serwis ekspresów Jura to miejsce, w którym specjaliści zajmują się profesjonalną naprawą oraz pielęgnacją ekspresów do kawy.

Co zrobić, gdy ekspres od kawy pracuje za głośno?

Kolejnym problemem może być głośna praca ekspresu. Co zrobić w takiej sytuacji? Problem może być spowodowany awarią pompy. Charakterystyczne burczenie świadczy wówczas o niskim ciśnieniu i słabym wyrzucie pary. Jeżeli pompa okaże się wadliwa, należy wymienić ją na nową, a ekspres powinien znowu pracować jak dawniej.

Głośna praca ekspresu do kawy może być również spowodowana zużytym młynkiem do kawy. Kiedy wbudowany w ekspres do kawy młynek wydaje głośne dźwięki, zazwyczaj jest to spowodowane jego długotrwałą eksploatacją. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce również w Twoim urządzeniu, należy wymienić młynek.

Ekspres do kawy może pracować głośno również ze względu na źle umieszczony filtr. Jeśli przy wymianie niedokładnie dokręciliśmy filtr do gniazda pojemnika na wodę, może on wydawać głośne dźwięki.

Ekspres do kawy skrzypi – podsumowanie

Ekspres do kawy może skrzypieć lub głośno pracować z różnych przyczyn. Aby usunąć awarię, należy wyczyścić blok zaparzający, odtłuścić ekspres, czy sprawdzić, czy filtr jest umieszczony prawidłowo. Jeżeli nadal nie jesteś w stanie usunąć tych usterek, serwis ekspresów do kawy Warszawa to miejsce, które profesjonalnie zajmie się usunięciem różnorodnych awarii ekspresów do kawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *