Program Global Mapper – czym jest i czy warto zacząć z niego korzystać?

W branży geodezyjnej wraz z szeroko pojętym rozwojem technologii, wciąż powstają ciekawe programy i narzędzia, służące ułatwieniu i usprawnieniu codziennej pracy w terenie, a także przy biurku Jednym z nich jest z całą pewnością właśnie program Global Mapper. Co sprawia, że zdobywa on tak wielką popularność i coraz więcej firm decyduje się na jego zakup? Czy rzeczywiście może okazać się niezbędnikiem w pracy każdego nowoczesnego geodety? Sprawdźmy, czy warto byłoby się nim zainteresować.

Czym dokładnie jest geodezyjny program Global Mapper?

Global Mapper to oprogramowanie typu GIS. Czym tak właściwie jest GIS? To skrót od angielskich słów: geographical information systems, czyli w tłumaczeniu na język polski: system informacji geograficznej. To zaawansowana technologia, umożliwiająca profesjonale tworzenie szczegółowych map oraz ich późniejszą i dokładną analizę. Program Mapper służy konkretnie do wyświetlania obrazów rastrowych oraz danych wektorowych. Autorem i pomysłodawcą programu jest firma CUBICORB, będąca zespołem geodetów oraz programistów, prawdziwych pasjonatów branży geodezyjnej, których misją i celem jest właśnie szukanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym tego typu praca będzie o wiele łatwiejsza, skuteczniejsza i bardziej satysfakcjonująca.

Jakie zalety kryje w sobie tego typu nowoczesne oprogramowanie?

Program Global Mapper jest przede wszystkim bardzo prosty, intuicyjny i przyjazny dla użytkowników, a jego obsługa już po krótkim przeszkoleniu nie powinna sprawiać najmniejszego problemu. Jego celem jest możliwość łączenia kartografii razem z GIS oraz GPS. Program ten znacznie ułatwia i przyspiesza pracę każdego geodety. Posiada najróżniejsze ciekawe i przydatne funkcje, między innymi edytowania, drukowania, mozaikowania, konwersji między różnymi formatami danych, reprojekcji, kalibracji rastrów, obsługi baz danych, GPS, tworzenia profilu danego terenu, obrazowania w 3D. Aktualnie program Global Mapper występuje w angielskiej wersji językowej oraz w różnych wariantach licencyjnych, zarówno jednostanowiskowych, jak i sieciowych. Jest to zdecydowanie program wart uwagi, który może zrewolucjonizować pracę, przyspieszyć wykonywanie najróżniejszych zadań i tworzenie zaawansowanych projektów, a co za tym idzie pomóc w osiąganiu coraz szybszych i lepszych efektów.

Czym zajmuje się kartograf?
Zastanawiasz się, czym zajmuje się kartograf? Przeczytaj, na czym polega jego praca. Dowiedz się, o zaletach...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.