Akcesoria do kosiarek – jak sprawić, aby kosiarka służyła latami?

Kosiarka to nieodłączny element każdego posiadacza przydomowego trawnika lub większego ogrodu. Oprócz samego kosztu zakupu kosiarki musimy również liczyć się z kosztem jej eksploatacji, który często przyprawia o zawrót głowy, zwłaszcza jeśli nie dokonujemy regularnego serwisu naszych kosiarek. Aby cieszyć się wieloletnią żywotnością naszej kosiarki istotne jest jej regularne czyszczenie, konserwacja oraz przestrzeganie warunków jej użytkowania zalecanych przez producenta. Same naprawy nie wystarczą, jeśli będziemy nieumiejętnie korzystać z naszego sprzętu.

Rodzaje akcesoriów do kosiarek

Podstawowym elementem wyposażenia kosiarki jest ostrze, którego odpowiednikiem jest żyłka tnąca. Wymiana takiego elementu sprawi, że kosiarka zarówno elektryczna jak i spalinowa będą pracować wydajniej. Oprócz samego ostrza lub żyłki do czynienia mamy z różnego rodzaju uchwytami lub śrubami, których stan również warto sprawdzać, aby ostrze nie odczepiło się podczas pracy.

Regularnej wymianie podlega również filtr powietrza, aby silnik pracował efektywnie, a sama kosiarka służyła jak najdłużej. Raz w tygodniu filtr ten powinien być oczyszczany samodzielnie, a jego wymianę zalecana jest raz w roku.

Świeca zapłonowa to kolejny element podlegający regularnej wymianie. Zużycie świeci wpływa na zwiększony pobór paliwa oraz na spadek obrotów silnika co wpływa również na czas poświęcony koszeniu.

Oprócz wymienionych wyżej akcesoriów w sklepie Świątek Las i Ogród znajdą się również akcesoria takiej jak zestaw do odsysania oleju, wyważarka do noży, podkładki do noży, ograniczniki do linek, linki sprzęgła oraz pokrowce, którymi warto zabezpieczyć kosiarkę przed kurzem oraz uszkodzeniami w sezonie zimowym, kiedy to nasza kosiarka stoi nieużywana. Już teraz kup wysokiej jakości części zamienne do kosiarek!

Czy naprawianie kosiarki samemu jest możliwe?

Wszystkie dokonywane naprawy czy wymiany wiążą się z posiadaniem wiedzy oraz umiejętności. Oprócz samej teorii oraz praktyki niezbędne są różnej maści narzędzia, dzięki którym rozebranie kosiarki pójdzie sprawnie oraz zmniejszy ryzyko uszkodzeń. Wymiany dotyczące oleju, noży, rozrusznika, różnego rodzaju śrub oraz uchwytów z pewnością nie sprawią problemów żadnemu domowemu majsterkowiczowi. Z większymi naprawami, na przykład dotyczącymi silnika warto udać się do serwisu, który profesjonalnie zajmie się wymianą bez narażenia kosiarki na uszkodzenia.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.