Holowanie pojazdu – wszystko co musisz wiedzieć

Holowanie pojazdu to często jedyna możliwość. aby przemieścić niesprawny pojazd z jednego miejsca w drugie. To kiedy możemy pojazd holować, a kiedy nie, wciąż wprawia wielu ludzi w zakłopotanie. Holowanie pojazdu może odbywać się tylko w kilku przypadkach, w taki sposób, aby nie zagrażało to zdrowiu ani życiu innych uczestników ruchu. A więc kiedy możemy holować pojazd? W jaki sposób to robić, aby było to bezpieczne?

Kiedy i gdzie nie można holować pojazdu?

Holowanie auta na linie, przede wszystkim nie jest dozwolone na autostradach. W przypadku dróg ekspresowych holowanie nie jest możliwe w przypadku samochodów z uszkodzonym układem kierowniczym, hamulcowym lub oświetleniowym. Niedozwolone jest również holowanie pojazdów posiadających napęd hybrydowy i elektryczny oraz takich z automatyczną skrzynią biegów i zawieszeniem hydropneumatycznym lub pneumatycznym. Holowanie więcej niż jednego pojazdu również nie jest dozwolone, niezależnie od tego, na jakiej drodze się poruszamy.

W jakich sposób holować pojazd?

Pojazd może być holowany na obszarze zabudowanym oraz drodze ekspresowej pod warunkiem zachowania pewnych zasad. Pojazd możemy holować z prędkością 30 km/h w obszarze zabudowanym oraz 60 km/h na drodze ekspresowej. Odległość pomiędzy pojazdami na holowniku miękkim, czyli tzw. lince powinna wynosić od 4 do 6 m odległości. Jeśli używamy do holowania połączenia twardego, to odległość pomiędzy samochodami nie może przekraczać 3 metrów. Samochód holowany powinien być oznaczony za pomocą trójkąta ostrzegawczego oraz mieć włączone światła mijania. UWAGA! Niedozwolone jest uruchomienie świateł awaryjnych podczas holowania pojazdu.

Pomoc drogowa na terenie Zakliczyna

Jeśli w podróży zepsuje Ci się samochód, a zwłaszcza w okolicach Zakliczyna to nie czekaj! Pomoc drogowa na terenie Zakliczyna pomoże odholować Twój pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego lub w miejsce wyznaczone przez Ciebie. Nie musisz się martwić o brak zestawu do holowania. W ofercie pomocy drogowej na terenie Zakliczyna znajduje się również holowanie za pomocą lawety, na którą zostanie wciągnięty Twój pojazd, a Ty bezpiecznie i bez trudu dojedziesz do domu. OMT Pomoc drogowa na terenie Zakliczyna to wykwalifikowani kierowcy, którzy mają za sobą lata doświadczenia i przybędą na miejsce zdarzenia zaraz po Twoim telefonie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *