Opakowania papierowe wady i zalety

Papierowe opakowania widoczne są wszędzie. Towarzyszą nam podczas codziennego życia w trakcie zakupów, spacerów, a nawet w domu czy pracy. Przechowywać w nich możemy w zasadzie wszystko od jedzenia przez ubrania, aż po części samochodowe. Są one na tyle solidne, że mogą sprawdzić się w każdej sytuacji, a do tego są łatwe w przechowywaniu. Rynek opakowań plastikowych konkuruje z rynkiem papierowym i to się jeszcze długo nie zmieni.

Choć plastik ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i życie, a także na środowisko, to wiele osób wciąż decyduje się na korzystanie z plastikowych opakowań do przechowywania przedmiotów. Na szczęście wiele producentów, ale i również konsumentów odchodzi od produkcji oraz używania plastikowych opakowań, decydując się na te papierowe, które nie tylko wyglądają lepiej, ale i spełniają wszelkie standardy wytrzymałości i trwałości. Papierowe opakowania są łatwo dostępne, zdecydowanie tańsze od tych plastikowych, a ich przechowywanie nie wymaga dużej powierzchni magazynowej.

Opakowania kartonowe i papierowe do żywności — wady i zalety

Kartonowe opakowania świetnie sprawdzają się do przechowywani żywności, ubrań, zabawek, rodzinnych pamiątek oraz odgrywają istotną rolę w transporcie. Są lekkie i pojemne, a podczas upadku istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostaną uszkodzone. Nie wpływają również negatywnie na właściwości przechowywanych w nich produktów, a zarazem przepuszczają powietrze. Należy pamiętać, że nie są jednak odporne na wilgoć i wodę. Po kontakcie z wodą mogą się rozpuścić i nie nadawać się do użytku. Opakowania kartonowe są również lekkie i nie mają wyraźnego wpływu na wagę przechowywanych towarów. Jest to szczególnie ważne w transporcie wielkopowierzchniowym, gdzie maksymalna waga nie może zostać przekroczona.

Kartonowe opakowania są zdecydowanie przyjazne środowisku. Choć proces ich wytwarzania zostawia wiele do życzenia, to możliwość ich przetworzenia i poddania recyklingowi zdecydowanie wpisuje się w ekologię. Należy jednak być ostrożnym podczas użytkowania, ponieważ karton jest materiałem łatwopalnym i może ulec w ten sposób zniszczeniu. Zaletą jest jednak ich bardzo niska cena, w porównaniu z opakowaniami z materiałów sztucznych, co jest ogromną zaletą dla wielu przedsiębiorstw, które chcą zminimalizować koszty zarówno przechowywania jak i transportu towarów.

Dlaczego warto postawić na opakowania kartonowe?

Opakowania kartonowe i papierowe mogą być również doskonałym miejscem na zareklamowanie swojej firmy. W związku z tym, że docierają one często do dużej liczby odbiorców i przechodzą przez wiele rąk, a przy tym są bardzo tanie, każda firma może zyskać niemal darmową reklamę swoich towarów i usług. Papier jest elastycznym materiałem, który może przybierać różne formy, a co za tym idzie, można dopasować go do indywidualnych potrzeb każdego, dzięki czemu może on być jak najbardziej spersonalizowany.

Dodatkowo opakowania kartonowe od ticol.pl sprawdzają się również jako doskonałe zabezpieczenie mniejszych i większych przedmiotów w trakcie ich transportu z jednej lokalizacji do drugiej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.