Regeneracja wału napędowego – sposób na pozbycie się usterek wału

Wał napędowy stanowi niezbędny i niezwykle ważny element w całym układzie napędowym. Stan wału jest istotny szczególnie w przypadku pojazdów napędzanych na tylną oś oraz na wszystkie cztery koła. Co zatem zrobić, jeśli pojawi się usterka związana z wałem napędowym? Najlepsze rozwiązanie to jego regeneracja, o czym wspomnimy w poniższym wpisie.

Regeneracja wałów Kardana – co zrobić, gdy ulegnie awarii?

Przegub Kardana określany często wałem Kardana to czynny wał z biernym przy pomocy łącznika, którym jest krzyżak. Zakończenia obu wałów są w postaci widełek. Takie zakończenie obu członów napędowego oraz napędzanego są na stałe połączone właśnie krzyżakiem. Ten sposób połączenia umożliwia względny obrót każdego członu w płaszczyźnie prostopadłej do płaszczyzny obrotu drugiego członu. Dzięki temu przeniesienie momentu obrotowego pomiędzy wałami jest możliwe, mimo nawet, że są od siebie oddalone pod dużym kątem.

Jeśli tylko zauważysz niepokojące objawy związane z usterką wału napędowego, należy niezwłocznie udać się do warsztatu samochodowego. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów technicznych jak w każdym innym przypadku. Tutaj również musisz zadbać o przedwczesne wykrycie ewentualnych usterek. Zaoszczędzi nam to zakupu nowego elementu na nowy, co jest niestety kosztowne. Dlatego regeneracja wałów napędowych może okazać się najlepszym rozwiązaniem ze względu na to, że element ten zostanie odpowiednio oczyszczony oraz naprawiony. Z pewnością to zdecydowanie tańszy proces, który sprawia, że wał jest praktycznie jak nowy.

Regeneracja wałów napędowych dolnośląskie

Nie wiesz, gdzie szukasz odpowiedniego miejsca, punktu lub warsztatu samochodowego, w którym mógłbyś dokonać regeneracji wału napędowego na terenie Dolnego Śląska? Z pewnością szukaj wszelkich informacji właśnie za pomocą Internetu. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz to, czego szukasz, np. regeneracja wałów napędowych wraz ze słowem województwa i znajdziesz odpowiedni punktu lub warsztat, który zajmuje się naprawą poszczególnych elementów układu napędowego. Umożliwi Ci to również wyszukanie warsztatów i firm w Twojej najbliższej okolicy. Możesz także wybrać firmę z pomocą opinii innych klientów, którzy poprzednio korzystali z usług regeneracyjnych.

Regeneracja wału napędowego cena

Wiele osób zastanawia się tak naprawdę, ile może kosztować regeneracja wału napędowego. Odpowiadamy – wszystko zależy od warsztatu lub firmy, do której oddajemy swój pojazd do naprawy. Wszystko również zależy od tego, jakie czynności są wykonywane podczas regeneracji – cena uzależniona jest głównie o wymiany danych elementów jak rury wału, podpory, przegubu czy krzyżaków. Cena waha się w zależności od wyważenia wału napędowego pod względem ilości podpór. Dlatego pełna regeneracja wałów napędowych będzie oscylować od 200 do nawet 500-600 zł. Jednak przed dokonywaną naprawą, a więc podczas diagnostyki problemu warto dopytać się, jaki koszt związany jest z regeneracją wału – jest to po prostu kwestia indywidualna w zależności od samochodu lub rodzaju pojazdu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.