Akcesoria samochodowe dla kierowców

Niskie ceny oraz łatwa dostępność obecnych akcesoriów samochodowych sprawiły, że już nie tylko fani motoryzacji decydują się na ich zakup. Pomagają codzienne poruszanie się po jezdni, wspomagają codzienne manewry drogowe i dają komfort oraz bezpieczeństwo. Sprawdź jakie gadżety powinien posiadać każdy kierowca, który chce zachować ostrożność i zyskać maksymalną wygodę w trakcie prowadzenia samochodu.

Zestaw głośnomówiący i słuchawkowy Bluetooth

Rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia samochodu jest nielegalne. Takie wykroczenie grozi wysokim mandatem, a w dodatku stwarza zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego. O wiele bezpieczniejszym i zgodnym z prawej rozwiązaniem będzie zestaw głośnomówiący. Niektóre nowsze modele samochodów mają ten system zintegrowany z telefonem i wystarczy połączyć się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Bardziej zaawansowane zestawy mają wszelkie bajeranckie funkcje, np. komunikaty głosowe.

Alternatywą dla tego rozwiązania będzie słuchawka Bluetooth, która bezprzewodowo łączy się z telefonem kierowcy. Bez użycia rąk można wykonywać połączenia i rozmawiać przez telefon w wybranym momencie. Przed zakupem sprzętu warto dowiedzieć się więcej o jego specyfikacji. Nie każda słuchawka będzie regulowała szumy i odtwarzała dźwięk w dobrej jakości.

Kamera samochodowa – ulubione urządzenie kierowców

Rosnące na popularności kamery samochodowe mają szerokie spektrum zastosowań. Pomagają ustalić winnego podczas wszelkich niefortunnych wydarzeń na drodze (kolizja, wypadek, stłuczka). Rejestratory jazdy (smartcams.pl) nagrywają wszystko, co dzieje się przed obiektywem. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo podczas wielu krótkich i dłuższych podróży.

Niektóre kamery samochodowe posiadają funkcję GPS. Wtedy dwa osobne urządzenia zostają zastąpione jednym, a my zyskamy więcej miejsca na przedniej szybie. GPS ułatwi dotarcie do celu podróży oraz pozwoli namierzyć nasz samochód w przypadku kradzieży.

Kamera samochodowa może być montowana na przedniej szybie lub w lusterku wstecznym – w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Oba warianty występują w bardzo korzystnych cenach, dlatego każdy może sobie pozwolić na takich zakup.

Ułatwiająca codzienne manewry kamera cofania

Przydatnym gadżetem w samochodzie, z którego chętnie korzysta coraz więcej kierowców, jest kamera cofania. Pojazdy z wbudowanymi czujnikami i kamerą cofania są drogie i nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Ale kupno osobnego zestawu do samodzielnego montażu jest już dostępne dla większości kierowców. Zdecydowanie ułatwia codziennie manewry cofania oraz parkowania. W dodatku w sklepach mamy wiele zestawów, które zawierają jednocześnie kamerę cofania oraz rejestrator jazdy. Dzięki ekranowi możesz oszacować, ile masz miejsca podczas parkowania, dzięki temu bezpiecznie wykonasz manewr nawet w zatłoczonych miejscach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.