Jaki rejestrator jazdy z GPS wybrać?

Jakiś czas temu, aby móc jednocześnie korzystać z nawigacji i kamery samochodowej, niezbędne było zaopatrzenie się w dwa, osobne urządzenia. Na przedniej szybie robiło się dość tłoczno, a oba sprzęty ograniczały pole widzenia kierowcy. Koszt takiego rozwiązania był również dość wysoki. Obecnie, kamera samochodowa i GPS to w zasadzie jedno urządzenie, które ma wiele zastosowań. Czy wiesz jakich? A może zastanawiasz się jaki wideorejestrator z nawigacją zakupić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule.

Do czego przydaje się kamera samochodowa

Kamery samochodowe z GPS służą głównie do rejestrowania drogi i jednocześnie doprowadzają nas do miejsca docelowego. Jednak zastosowanie tego urządzenia jest o wiele bardziej szerokie, a jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Z roku na rok ceny kamer samochodowych spadają, a do tego są one wyposażane w coraz więcej innowacyjnych funkcji. Oto kilka aspektów, dla których warto rozważyć kupno wideorejestratora z GPS:

  • dowód podczas stłuczki – jedną z podstawowych funkcji kamery samochodowej jest nagrywanie Twojej codziennej jazdy. W razie kolizji lub groźniejszego wypadku, nagrany materiał można wykorzystać jako dowód swojej niewinności. Pokazany w towarzystwie ubezpieczeniowym lub w sądzie pozwoli na słuszne rozpatrzenie zaistniałej sytuacji.
  • Podczas niesłusznego oskarżenia przez policję, możesz użyć nagrania z wideorejestratora i tym samym, udowodnić swoją niewinność. Policjanci to też ludzie i mogą czasami źle zinterpretować zaistniałą sytuację. Jednak kiedy pokażesz im wideo, nie będzie żadnych wątpliwości.
  • stłuczki na parkingu – możesz z łatwością odszukać sprawcę incydentu, który porysował Ci samochód lub obił zderzak i nie przyznał się do winy. Kamera wychwytuje ruch pojazdu wokół i uruchamia nagrywanie.
  • kamery z funkcją GPS mogą okazać się zbawieniem w przypadku kradzieży samochodu. Odpowiednio skonfigurowane rejestratory uruchamiają się wraz ze startem pojazdu. Te z wbudowanym modułem GPS będą informowały o obecnej lokalizacji pojazdu i dzięki temu, możesz śledzić w którym kierunku podąża złodziej.
  • nagrany materiał wideo można oglądać na laptopie lub telewizorze i czerpać wnioski z własnej jazdy. Dzięki temu możemy wyłapać ewentualne błędy i uczyć się na nich, aby stać się jeszcze lepszym kierowcą.
  • Dodatkowymi atutami funkcji GPS w naszych rejestratorach będzie również prędkościomierz. Możesz analizować z jaką prędkością pokonujesz dane odległości, co podczas podróży pozwoli na kalkulację zużycia paliwa.

Kamery samochodowe z funkcją GPS

Zdecydowanie warto w niego zainwestować. Zaoszczędzisz tym samym miejsce na szybie samochodu i pieniądze, ponieważ kupisz jedno urządzenie zamiast dwóch. Nowoczesne modele posiadają również funkcję Bluetooth oraz Wi-Fi. Dzięki temu, masz bezpośredni wgląd w ustawienia kamery z poziomu Smartfona. Monitorując pojazd w nocy, na przykład na parkingu, kiedy czujnik ruchu kamerki wykryje podejrzany ruch, od razu prześle o tym informację na Twój telefon. Rejestratory przydają się zarówno podczas podróży krótkodystansowych oraz długodystansowych.

Aby zakupić odpowiedni wideorejestrator z funkcją GPS, polecamy poczytać w Internecie opinie użytkowników i wybrać model adekwatny do ceny. Na YouTubie jest wiele testów i recenzji poszczególnych urządzeń z nawigacją. Pamiętaj aby przed zakupem dokładnie przeanalizować wybór, aby nie przepłacić. Jeżeli chcesz porównać konkretne modele i wybrać najlepszy rejestrator jazdy z GPS, ranking na pewno pomoże Ci podjąć słuszną decyzję.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.