Co zrobić, gdy ekspres do kawy głośno pracuje?

Zdajemy sobie sprawę, że parzenie kawy jest dla Ciebie niejednokrotnie przyjemnością, chwilą dla siebie oraz relaksem. Jeśli nagle ten przyjemny rytuał zostaje zaburzony, Twój ekspres do kawy głośno pracuje, a Ty nie wiesz, co mogło się stać, skorzystaj z naszych porad poniżej lub zgłoś się prosto do Kliniki Ekspresów.

Ekspres do kawy głośno pracuje – przyczyny

Dlaczego ekspres do kawy głośno pracuje? Jaką mogą być tego przyczyny? Masz w domu ekspres do kawy, który uległ awarii? Naprawa ekspresów jura to miejsce, w którym Twój ekspres do kawy zostanie naprawiony szybko i sprawnie!

  • zużyty młynek

Duża część ekspresów do kawy wyposażona jest we wbudowane młynki. Dzięki nim możesz sobie pozwolić na oszczędność czasu i wygodę, ponieważ mielą one ziarna kawy za Ciebie. Jeżeli Twój ekspres służy Ci już długi czas, może okazać się, że żarna, z których zbudowany jest młynek, po prostu starły się pod wpływem długotrwałej eksploatacji.

Z tego względu zużyty młynek do kawy może również powodować, że Twój ekspres do kawy głośno pracuje. Jednak wystarczy go wymienić na nowy, aby wszystko wróciło do normy.

  • niedokręcony filtr

Mogło się zdarzyć również tak, że przy wymianie filtra nie został on dobrze dokręcony. W takim przypadku filtr może wibrować i głośnym dźwiękiem dawać znać o tym, że został niewłaściwie zamontowany.

  • awaria pompy

Jeżeli ekspres pracuje głośniej niż dotychczas, może mieć to związek z awarią pompy. Buczenie pompy może sugerować o niewłaściwej pracy tego elementu. Wówczas zazwyczaj jest to spowodowane niskim ciśnieniem w urządzeniu oraz słabym wyrzutem pary. W takim przypadku należy wymienić pompę na nową.

  • ekspres jest zabrudzony

Niekiedy ekspres do kawy głośno pracuje, kiedy jest po prostu zabrudzony. Pamiętaj, aby regularnie czyścić urządzenie, a także poddawać je zabiegom konserwacyjnym. Bardzo ważne jest systematyczne odkamienianie ekspresu oraz przepłukiwanie wszystkich wężyków.

Jak widzisz, może być kilka przyczyn, które powodują, że ekspres do kawy pracuje głośno. Jeżeli nie poradzisz sobie z usterką na własną rękę, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Serwis ekspresów do kawy w Warszawie to idealne miejsce, które zajmie się najlepiej Twoim ekspresem do kawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.