Jak dobrać flagę do masztu?

Właściwa ekspozycja reklam i logotypów może odegrać kluczową rolę w naszych działaniach marketingowych. Ten typ reklamy wymaga odpowiedniego dopasowania wykorzystywanych konstrukcji. W przypadku masztu i flagi nie możemy zapominać o ich odpowiednim doborze w zależności od wymiarów. Proporcje flagi oraz długość masztu są od siebie zależne. Odgrywa to nie tylko rolę w ogólnym wyglądzie, ale również w wytrzymałości konstrukcji.

Dopasowanie flagi do masztu

W przypadku konstrukcji wykonywanych na zewnątrz musimy brać pod uwagę takie czynniki jak wiatr, deszcz, śnieg czy wiatr. Z tego względu musimy zadbać o dokładne proporcje flagi, jak i masztu. Maszt flagowy musi być wykonany ze wzmacnianych materiałów, odpornych na korozję, mrozy i promienie UV. Jednak nawet to nie wystarczy, jeżeli źle dobierzemy wielkość flagi do masztu.

Flaga stanowi dla masztu dodatkowe obciążenie np. gdy namoknie wodą lub gdy zacznie wiać wiatr. Zbyt duże wymiary flagi w stosunku do wysokości masztu mogą więc spowodować jego poważne uszkodzenie.

Flagi poziome a pionowymi

Rozmiar flagi należy dokładnie dobierać do wysokości oraz rodzaju masztu. Warto jednak pamiętać, że występują dwie odmiany flag – pionowe i poziome. Czy coś to zmienia? Tak, oba rodzaje różnią się sposobem obliczania prawidłowych wymiarów.

Jak dopasować flagę do masztu?

Widząc, jakie są zalecenia wskazujące na optymalne wielkości flag do konkretnych masztów, można wskazać przykłady wykorzystania flag pionowych, jak i poziomych.

  • Maszt flagowy 6 m – rozmiar flagi poziomej nie powinien przekraczać 1,5 m. W przypadku flag pionowych wysokość może bowiem wynieść nawet 3 m.
  • Maszt flagowy 8 m – długość flagi poziomej dla takiego masztu nie powinna przekraczać 2 m. Natomiast rozmiar flagi pionowej maksymalnie 4 m długości i 1,5 m szerokości.
  • Maszt flagowy 10 m – długość flagi poziomej nie może przekroczyć wartości 2,5 m. Kupując natomiast flagę pionową, należy pamiętać, by jej długość wyniosła maksymalnie 5 m.

Jaka długość flagi – podsumowanie

Jak widzisz, nie bez znaczenia są wymiary flag, które decydujemy się zawiesić na maszcie. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będzie on doskonale spełniał swoją rolę. Producent masztów flagowych z pewnością doradzi Ci wybór odpowiedniego masztu.

Źródło zdjęć: freepik.com

Co to jest HR w firmie?
Zostań lepszym HR-owcem: Klucz do sukcesu w zarządzaniu zasobami ludzkimi Wstęp W dynamicznie zmieniającym się środowisku...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.