Technologia wciąż rozwija się na wielu płaszczyznach. Jej wzrost dotyczy również projektowania oraz geodezji, dzięki którym możemy żyć w harmonijnym i dobrze skomponowanym świecie. Na rynku pojawia się coraz więcej programów, które do tego służą. Sprawdź, co ma dla Ciebie do zaoferowania program BricsCAD i dlaczego korzystanie z niego może przynieść Ci same pozytywy!
Poznaj BricsCAD
Program BricsCAD to alternatywa dla AutoCAD’a. Te dwa programy działają na podobnej zasadzie. Z tą różnicą, że program BricsCAD dostępny jest w naprawdę atrakcyjnej cenie. Ten program przede wszystkim wspomaga projektowanie i charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Z jego pomocą można odczytać oraz zapisać pliki DWG oraz DXF. Oba w wersjach R14-2018.
Działanie programu BricsCad pozwala także na bezproblemowe otwieranie plików z AutoCAD’a oraz kontynuację pracy nad nimi. Użytkownicy innych programów CAD mogą to samo zrobić z plikami zapisanymi za pomocą programu BricsCAD.
Co równie ważne i istotne dla wielu osób – istnieje kilka możliwości zakupienia licencji. Program BricsCAD można zakupić zarówno na licencję wieczystą jak i czasową. Wielkim ułatwieniem dla studentów oraz uczelni jest fakt, że ten program udostępniany jest dla nich całkowicie za darmo.
Funkcje programu BricsCAD
Najnowsza wersja programu zawiera wiele nowych funkcji i usprawnień takich jak:
- szybsze wczytywanie obrazów rastrowych;
- równoległe przeprowadzanie obliczeń na wielu rdzeniach procesora;
- multi-odnośnik;
- edycję tekstu wymiarowego bezpośrednio na rysunku;
- generowanie asocjatywnych rzutów 2D z modeli trójwymiarowych;
- obsługa kontrolerów 3D Connexion.
Dodatkowo dzięki programowi BricsCAD Communicator, istnieje możliwość importu i eksportu plików CATIA, Inventor, Parasolid, STP, IGS, STL. Warto także wspomnieć, że do programu zostało dodanych ponad 200 nakładek branżowych z całego świata. Daje to możliwość użytkowania programu nie tylko przez geodetów, ale
Co wyróżnia BricsCAD?
Z charakterystycznych cech w programie BricsCAD można wyróżnić:
- wieczystą licencję;
- możliwość wywoływania poleceń na wiele sposób. Na przykład za pomocą linii poleceń, klasycznego menu i pasków, nowoczesnej wstążki, czy chociażby palety narzędzi;
- wszystkie znane funkcjonalności programów typu CAD oraz pełne wsparcie LISP wraz z obsługą vl-, vle-, vla- i vlax-;
- łatwą integrację i wiele wydajnych właściwości;
- zaawansowane renderowanie wizualizacji projektów;
- możliwość korzystania z zespolonych wymiarów;
- wiele nowoczesnych dynamicznych narzędzi i edycji odnośników.