Jak działa program Czyste Powietrze?

Czy słyszeliście o programie Czyste Powietrze? Przeczytajcie jak otrzymać wsparcie finansowe na termomodernizację budynku i na wymianę źródła ciepła.

Program Czyste Powietrze na nowych zasadach

Dowiedz się, na czym polega program Czyste Powietrze i dlaczego jest on, tak istotny! Jeżeli chcesz wymienić źródło ciepła oraz przeprowadzić termomodernizacje, to zapoznaj się z zasadami uzyskania rządowego wsparcia! Dzięki niemu będziesz mógł, zamienić stare źródło ciepła, na nowoczesny zamiennik, lepszy dla środowiska i twojego otoczenia. To ekologiczna opcja, która pozwoli Ci zaoszczędzić.

Co oferuje program?

Masz możliwość również zrealizować prace termomodernizacyjne budynku: docieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu, dachu; wymianę drzwi, czy okien; zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej, a także wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Dlaczego Czyste Powietrze jest tak ważne?

Program Czyste Powietrze jest szansą dla naszego środowiska, im więcej będziemy podejmować kroków w celu jego ochrony, tym lepiej. Skutki naszych decyzji będą odczuwać nasze dzieci i wnuki, dlatego tak ważne jest, aby myśleć o przyszłości. Uczestnictwo w programie Czyste Powietrze to dołączenie do wspólnej walki z zanieczyszczonym powietrzem.

Czym jest smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne, które powstało z powodu zmieszania się dymu, mgły i spalin. Smog jest zanieczyszczeniem powietrza, do atmosfery przenikają szkodliwe związki chemiczne, pyły zawieszone, oraz kancerogenne wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne.

Jakie szkody smog może wyrządzić naszemu zdrowiu?

Powikłań spowodowanych przez smog jest wiele, są to m.in.: trudności z oddychaniem, duszności, bóle w klatce piersiowej, problemy z prawidłową pracą serca, alergie, nowotwory, kaszel. Pamiętaj, aby nie lekceważyć niepokojących cię objawów, najlepiej skonsultować je z lekarzem.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej na działania smogu, narażone są małe dzieci, kobiety w ciąży, ludzie starsi, a także ci, którzy mają przewlekłe choroby układu oddechowego. Należy jednak pamiętać, że smog ma negatywne skutki dla nas wszystkich!

Jakie szkody smog wyrządza przyrodzie?

Negatywne działania smogu działają również na nasze środowisko, zwierzęta i rośliny, które odczuwają jego skutki. Smog między innymi spowalnia wzrost roślin, powoduje szkody w uprawach, które są mniejsze. Zwierzęta odczuwają tak samo skutki smogu, można zauważyć u nich m.in. problemy dermatologiczne.

Smog, a program Czyste Powietrze

Dzięki programowi Czyste Powietrze wesprzesz walkę o czyste powietrze, ocieplisz swój dom, a także możesz wymienić źródła ciepła. Masz do wyboru trzy warianty termomodernizacji, w zależności od potrzeb twojego domu!

Zadbajmy wspólnie o czyste powietrze!

Jeżeli chcesz wyremontować swój dom, otrzymanie wsparcia finansowego, z pewnością go przyspieszy, a ty sporo zaoszczędzisz! Dowiedz się, czym jest audyt energetyczny do programu czyste powietrze.

 

 

Gdzie kupić blachy modułowe?
Wprowadzenie do blach modułowych Blachy modułowe to nowoczesne rozwiązanie w budownictwie, które zdobywa coraz większą popularność....

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *