Akcesoria do telefonów – dlaczego warto w nie inwestować?

Akcesoria do telefonów – dlaczego warto w nie inwestować?

Coraz szybsze tempo życia, permanentny brak czasu i potrzeba pogodzenia życia prywatnego i zawodowego sprawiają, że każdy z nas chce jak najbardziej usprawnić swoje codzienne obowiązki oraz mieć czas na przyjemności. Z pomocą przychodzi nam technologia, która z dnia na dzień coraz szybciej się rozwija, a niektórym trudno podążać krok w krok za trendami.

Jednym z akcesoriów, które jest używane przez każdego z nas codziennie, jest ładowarka. Dlatego też to właśnie ona stanowi najchętniej kupowane akcesorium GSM, ponieważ jest ona niezbędna do działania takich urządzeń jak telefon, tablet czy smartwatch.

Wyróżnia się wiele rodzajów ładowarek, jednak do najpopularniejszych należą:

  • sieciowe,
  • bezprzewodowe

oraz

  • samochodowe
  • indukcyjne – samochodowe.

O dwóch ostatnich rodzajach warto dowiedzieć się czegoś więcej, dlatego poniżej możesz przeczytać, czym wyróżniają się ładowarki samochodowe GSM.

Ładowarki do samochodów – zwykłe czy indukcyjne?

Decydując się na zakup ładowarki samochodowej, masz do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest urządzenie, które wpinasz do zapalniczki samochodowej i za pomocą kabla ładujesz swój telefon. Drugim rodzajem jest ładowarka bezprzewodowa (indukcyjna), dzięki której naładujesz swojego smartphone ‘a lub inne urządzenie bez podpinania do niego kabla. Obydwa typy ładowarek mają swoje plusy i minusy.

Wybierając ładowarkę samochodową, zwróć uwagę na jej specyfikację techniczną, do której zaliczyć można wydajność, pojemność baterii czy czas ładowania. Warto, aby ładowarka samochodowa, która jest niezbędna w podróży i bywa często pomocna w sytuacjach awaryjnych, była ulepszona o technologię superszybkiego ładowania Quick Charge.

Ważną cechą jest typ wejścia do smartphone ‘a. Większość dostępnych na rynku telefonów (np. marki Samsung) posiada wejście USB-C, jednak już produkty Apple posiadają złącze Lightning. Niestety nie ma jednej uniwersalnej ładowarki do wszystkich modeli i typów urządzeń, dlatego jeśli posiadasz urządzenia różnych marek, musisz posiadać kable o innych złączach.

Ponadto, jeżeli decydujesz się na „klasyczną” wersję ładowarki z kablem do telefonu, pamiętaj, że podczas użytkowania jej w samochodzie, musi być ona przede wszystkim praktyczna. Dlatego tak ważna jest chociażby długość kabla – nie powinien być ona ani za krótki, ani za długi – ponieważ nie może on rozpraszać kierowcy podczas jazdy.

Natomiast jeśli jesteś fanem ładowania bezprzewodowego, warto postawić na ładowarkę indukcyjną, którą możesz także używać w samochodzie. Uchwyt, na którym mocujesz swój telefon, jest bardzo użyteczny i umożliwia ładowanie telefonu bez podpinania do niego kabla.

Sprawdź ofertę najlepszych ładowarek samochodowych: TopBuy – sklep z akcesoriami do telefonów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.