Panele słoneczne – czy to się opłaca?

Fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zasilanie domów i mieszkań w energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Jest ona generowana przez darmowe promieniowanie słoneczne. Doświadczenie pokazuje, że decydują się na nią zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych, jak i właściciele firm i przedsiębiorcy.

Inwestycja w fotowoltaikę

Inwestycji w fotowoltaikę może podjąć się niemalże każdy. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla wszystkich tych, którzy chcą mieć realny wpływ na ochronę środowiska, jak i dla tych, którzy chcą oszczędzać. Energia fotowoltaiczna cieszy się coraz większą popularnością na terenie całego kraju.  Na znaczeniu zyskują też firmy zajmujące się fotowoltaiką. Wasta – Panele fotowoltaiczne to jedno z przedsiębiorstw, które ma pochlebne opinie wśród wciąż rosnącego grona zadowolonych klientów. Doświadczeniu fachowcy, doradcy i specjaliści, którzy służą radą i pomocą to najważniejsze czynniki, jakie przemawiają na korzyść tej firmy. Inwestycji w fotowoltaikę powinniśmy dokonywać jedynie z firmami, które są w pełni wiarygodne i sprawdzone.

Moc paneli fotowoltaicznych – jak dobrać?

System fotowoltaiczny może być sporym wydatkiem, ale jest to zdecydowanie opłacalna inwestycja i dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w przyszłości. Przy rosnących z roku na rok i stale zmieniających się kosztach energii elektrycznej, energia słoneczna może być dobrą inwestycją.

Jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaika dla domu 130m2? Rozważając moc odnawialnego systemu energii słonecznej, powinniśmy najpierw przeanalizować nasze rachunki za prąd. Jest to podstawa do wyboru wielkości systemu fotowoltaicznego. Kolejnym krokiem jest określenie położenia instalacji, która musi być skierowana na południe. Na dachach skośnych i płaskich panele są montowane pod kątem prostym za pomocą specjalnej konstrukcji. Przy wyborze miejsca montażu uwzględnia się również wielkość i kąt nachylenia dachu, rodzaj dachu oraz położenie domu, który może znajdować się w cieniu lub w pobliżu drzew.

Należy również wziąć pod uwagę konstrukcję dachu. Najlepiej jest pracować z profesjonalistą, który może sprawdzić wszystkie te czynniki i pomóc wybrać odpowiedni system. Jeśli warunki nie są odpowiednie do instalacji na dachu, system można również zainstalować na ziemi. Przy wyborze miejsca instalacji należy zawsze upewnić się, że nie jest ono zacienione, nie ma w nim planowanych budynków i nie są posadzone drzewa. Kolejnym krokiem jest określenie dostępnego budżetu.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *