Koniec leasingu – co warto wiedzieć?

Dowiedz się, na czym polega leasing samochodów. Przeczytaj, jaka jest różnica między leasingiem operacyjnym a finansowym, a także, czy warto sprzedać samochód po zakończeniu umowy leasingowej.

Leasing samochodowy – na czym polega?

Leasing samochodowy polega na użytkowaniu samochodu przez firmę, która nie kupuje samochodu, tylko dostaje go na określony czas od firmy leasingowej, do której samochód należy. Leasingobiorca i leasingodawca sporządzają odpowiednią umowę, ustalając warunki leasingu.

Co warto wiedzieć o leasingu?

Wszystkie opłaty dotyczące użytkowania samochodu ponosi leasingobiorca. Nie może on także dokonywać przeróbek samochodu bez zgody leasingodawcy.

Leasing operacyjny, a finansowy – jaka jest różnica?

Leasing operacyjny po upływie czasu umowy – leasingobiorca może go kupić, natomiast w leasingu finansowym po zakończeniu umowy samochód staje się jego własnością.

Czy warto kupić samochód po zakończeniu leasingu?

Dokonujemy zakupu samochodu, który już znamy. Wiemy, jaki jest jego stan, historia. Samochód może stać się własnością firmy, ale także osoby prywatnej. Przed podjęciem decyzji należy przede wszystkim sprawdzić stan techniczny samochodu, jak jest on wyeksploatowany.

Leasing konsumencki

Leasing dla osób prywatnych jest możliwy również dla osób, które nie mają działalności gospodarczej. Polega to na tym, że nie stajemy się właścicielem samochodu, tylko wynajmujemy go od firmy leasingowej, płacimy raty określone w umowie.

Chcesz sprzedać samochód po leasingu?

Jeżeli skończyła ci się umowa leasingu jesteś właścicielem samochodu, możesz go sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na nowy. Skup aut poleasingowych może okazać się dobrym rozwiązaniem! Pracownik skupu oceni stan twojego samochodu i zaoferuje ci za niego odpowiednią cenę. Jest to szybsze rozwiązanie niż dodawanie ogłoszeń na portalach w Internecie, nie musisz kontaktować się, z potencjalnymi klientami. W skupie aut samochód sprzedasz szybko i otrzymasz za niego pieniądze.

Zalety skupu aut

Jeżeli chcesz sprzedać samochód do skupu, upewnij się, że wszystkie dokumenty są w porządku, usprawni to później transakcje sprzedaży. Samochód nie musi być w idealnym stanie, często skupy aut kupują również samochody uszkodzone, niesprawne, mające usterki.

Nie czekaj, skontaktuj się, ze skupem aut poleasingowych

Najlepiej, wybierz skup aut, skontaktuj się i dowiedz, jaką cenę proponują za twój samochód. Zobacz skup aut poleasingowych i zapytaj o propozycję cenową.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.