Czy warto sprzedać samochód do skupu aut?

Zastanawiasz się, czy sprzedać samochód do skupu aut? Przeczytaj, kiedy warto rozważyć tę możliwość. Dowiedz się, jakie są zalety wynikające ze sprzedaży samochodu do skupu.

Jak działa skup aut?

Skup aut polega na odkupieniu od razu samochodu od właściciela. Otrzymasz pieniądze zaraz po podpisaniu umowy, a pracownicy skupu samochodowego pomogą Ci ze wszystkimi formalnościami. Odpowiedzą także na wszystkie twoje pytania. Możesz skontaktować się z kilkoma auto skupami, aby dowiedzieć się, ile możesz otrzymać za swój samochód, ponieważ wycena najczęściej jest darmowa. Jeżeli tego potrzebujesz, możesz również zapytać o możliwość odebrania samochodu z twojego domu, ponieważ niektóre firmy to oferują.

Dlaczego warto sprzedać samochód do skupu aut?

Jeżeli od dłuższego czasu nie możesz sprzedać samochodu, czy też zależy Ci, aby szybko znalazł się, nabywca ─ skup aut będzie idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się on również, gdy samochód, który chcesz sprzedać, jest uszkodzony, niesprawny, a jego naprawa nie jest opłacalna. Skup może odkupić także samochód powypadkowy, który uległ znacznym uszkodzeniom. Jeżeli twój samochód nie jest najnowszy, również możesz go sprzedać do skupu, niezależnie, jaki jest jego rok produkcji. Zapytaj, czy odkupimy Twój samochód oraz jaką cenę możemy Ci zaoferować.

Zalety wynikające ze sprzedaży samochodu do skupu

Jedną z zalet jest to, że możesz szybko dokonać sprzedaży i natychmiast otrzymasz pieniądze za samochód. Nie musisz dodawać ogłoszenia, a później negocjować z potencjalnymi kupującym, oszczędzasz dzięki temu czas.

Jak wybrać firmę, która skupuje auta?

Najlepiej wybrać doświadczoną firmę, która szybko wyceni twój samochód na podstawie jego stanu i historii, a następnie wypłaci Ci szybko pieniądze, po załatwieniu niezbędnych formalności. Warto sprawdzić, jakie są opinie o firmie w Internecie.

Jaka jest różnica między komisem, a auto skupem?

Często komis jest mylony z auto skupem, jednak w sposobie ich funkcjonowania jest znaczna różnica. Właściciel komisu samochodowego pośredniczy w sprzedaży samochodu. Właściciel pojazdu zostawia go w komisie. Gdy zostanie on sprzedany, na podstawie sporządzonej wcześniej umowy, właściciel komisu otrzyma prowizję od sprzedaży samochodu, a jest to zazwyczaj kilka procent od jego wartości. Natomiast w auto skupie sprzedajesz od razu samochód. Nie musisz czekać, aż znajdzie się osoba, która zechce go kupić, jest to znacznie szybsze rozwiązanie. Aby uzyskać wycenę w auto skupie możesz wypełnić formularz, który znajduje się często w Internecie na stronie firmy – będziesz wiedzieć, ile otrzymasz za swój samochód.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.