Ranking rejestratorów jazdy z GPS

Jeszcze nie tak dawno temu, kamera samochodowa i nawigacja GPS, było dwoma osobnymi urządzeniami. Przednia szyba była wtedy oklejana mnóstwem urządzeń, co zdecydowanie ograniczało pole widzenia kierowcy. Również takie rozwiązanie było droższe. Obecnie, kamera samochodowa może mieć wbudowany GPS i jeszcze wiele innych zastosowań. Dziś postaram się doradzić na co zwrócić uwagę montując kamerę samochodową z nawigacją.

Do czego przydaje się rejestrator jazdy

Kamery samochodowe z nawigacją służą głównie do rejestrowania drogi i jednocześnie ułatwiają dojechanie do miejsca docelowego. Jednak przeznaczenie tego urządzenia jest o wiele bardziej szerokie i warto dowiedzieć się o tym nieco więcej. Z roku na rok kamery samochodowe są coraz tańsze i wyposażone w coraz więcej funkcji. Oto kilka aspektów, dla których warto zakupić wideorejestrator z GPS:

 • materiał dowodowy podczas stłuczki – jedną z podstawowych funkcji kamery samochodowej jest nagrywanie Twojej codziennej jazdy. W razie wypadku lub stłuczki, nagrany materiał można wykorzystać jako dowód swojej niewinności.
 • Podczas bezzasadnego zarzutu policji – możesz użyć nagrania z wideorejestratora i tym samym, udowodnić, że jesteś niewinny. Kiedy pokażesz im wideo, nie będzie żadnych zastrzeżeń.
 • stłuczki na parkingu – możesz bez problemu znaleźć sprawcę stłuczki, czy porysowania pojazdu. Kamera wyłapie ruch w obrębie Twojego samochodu i uruchomi nagrywanie, na którym sprawca będzie widoczny.
 • w przypadku kradzieży samochodu – odpowiednio skonfigurowane kamery samochodowe uruchamiają się wraz ze startem pojazdu. Z wbudowanym modułem GPS informują o bieżącej lokalizacji pojazdu i dzięki temu, możesz śledzić w którym kierunku podąża złodziej.
 • nagrany materiał wideo można oglądać na laptopie lub telewizorze – dzięki temu wyciągniesz wnioski z własnej jazdy, zobaczysz ewentualne błędy i możesz uczyć się na nich, aby stać się jeszcze lepszym kierowcą.
 • prędkościomierz – który analizuje z jaką prędkością pokonujesz daną odległość, co podczas podróży pozwoli na wyliczenie zużycia paliwa.

Rejestratory jazdy z funkcją GPS

Ostatecznie warto zainwestować w kamerkę z funkcją GPS. Zaoszczędzisz dzięki temu cenne miejsce na szybie samochodu i pieniądze. Przecież kupujesz jedno urządzenie zamiast dwóch. Modele najnowszej generacji posiadają również funkcję Bluetooth oraz Wi-Fi. Dzięki temu, masz bezpośredni wgląd w ustawienia kamery z poziomu Smartfona. Nadzorując pojazd podczas postoju, kiedy czujnik ruchu kamerki wykryje podejrzany ruch, od razu prześle o tym informację na Twój telefon. Rejestratory przydają się zarówno podczas podróży krótkodystansowych oraz długodystansowych.

Ranking – rejestratory jazdy z GPS

 • Kamera samochodowa SmartGPS DVR-700
 • Kamera samochodowa z mikrofonem Tracer MobiDouble FHD
 • Wideorejestrator z detektorem ruchu Blaupunkt BP 2.0 FHD
 • Kamera samochodowa na lusterko Xblitz MIRROR 2016
 • Wideorejestrator Full HD Navitel DVR R600
 • Wideorejestrator z kamerą cofania Navitel Dual DVR MR250.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.