Lina kinetyczna – czy jest bezpieczna?

Lina kinetyczna ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Niektórzy starają się wybierać akcesoria i części do wyciągarki najlepszej jakości, aby ułatwić sobie korzystanie oraz użytkowanie tego elementu. Obecnie wiele osób używa wyciągarki, dlatego istotny jest jej odpowiedni wybór, a także liny. Czy zatem lina kinetyczna jest bezpieczna? Poznaj jej wszystkie zalety, czytając nasz artykuł.

Właściwości liny kinetycznej

Lina kinetyczna charakteryzuje się przede wszystkim rozciągliwością, która sięga 30%. Przez to przekazuje bardzo dużą siłę pojazdu ciągnącego na auto, które jest w danym momencie wyciągane. Powoduje to duże szarpnięcie, przez co samochód, który utknął, dość szybko z pewnością zostanie wyciągnięty z tarapatów. Problem tkwi w tym, że wiele osób nie wie, jak poprawnie zainstalować linę kinetyczną by nikomu nie zrobiła przypadkiem krzywdy. Często dochodzi do sytuacji, w której liny zakłada się w trudnych warunkach, szybko oraz nieprawidłowo, co prowadzi do powstania niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Linę kinetyczną należy montować do tej części samochodu, która jest powiązana z ramą samochodu. Przyczepienie jej do innego elementu sprawia, że w momencie szarpnięcia po prostu pęka. Dlatego istotny jest jej odpowiedni montaż.

Używanie liny kinetycznej także musi być w pełni bezpieczne oraz ostrożne. Należy pamiętać o tym, żeby unikać używania widocznie zużytych lin. Nawet małe przetarcia czy pęknięcia powinny nas skłonić do zakupu nowego elementu. Warto także wykorzystywać dobrej jakości szekle oraz dobrze jest zastosować się do kilku zasad, m.in. wyciągania samochodu na prostej linie.

Gdzie kupić odpowiednią linę kinetyczną?

Linę kinetyczną możemy kupić przede wszystkim w specjalistycznych sklepach z takimi akcesoriami, gdzie znajdziemy wszelkie dodatki oraz części do wyciągarek różnego typu. Możliwość zrobienia zakupów przez Internet jest dla nas dużo korzystniejsze ze względu na to, że możemy nabyć odpowiednie akcesoria i sprzęt w dużo niższych cenach. Ponadto to wygoda, ponieważ możesz łatwo i szybko znaleźć odpowiadający Ci sprzęt.

Polecamy szczególnie liny kinetyczne – terenowiec.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór samych lin, wyciągarek, części do nich, elementów do pojazdów specjalnych oraz przede wszystkim akcesoria off-road. Jesteśmy przekonani, że wybierzesz dla siebie odpowiednie produkty wysokiej jakości.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *