Jak używać wyciągarki samochodowej?

Wyciągarki samochodowej często nazywane się także wciągarki, a ich działanie nie powinno nikogo zmylić. Wyciągarki to niezwykle przydatne wyposażenie samochodów terenowych, czy pojazdów specjalnych. Wyciągarkę warto mieć ze sobą, zwłaszcza gdy planujemy dłuższe podróże lub wyprawy terenowe. Posiadasz lawetę lub pojazd pomocy drogowej? Wyciągarka to podstawa. Poznaj budowę urządzenia i sposób używania w poniższym artykule! Zapraszamy do zapoznania się ze wpisem.

Budowa wyciągarki samochodowej

Budowa wyciągarki nie jest skomplikowana, to proste zarówno w konstrukcji, jak i działaniu urządzenie. Na rynku wyróżniamy kilka rodzajów wyciągarki: mechaniczne, elektryczne, hydrauliczne, elektryczne i ręczne.

Wyciągarka samochodowa składa się z:

  • silnika, który zasilany jest zazwyczaj prądem z akumulatora,
  • bębna, na który nawinięta jest stalowa lub syntetyczna lina,
  • ślizów lub role – elementy, które odpowiadają za prowadzenie liny na bęben,
  • przekładni zębatej,
  • hamulca,
  • sterownika,
  • układu sterowania – przewodowego lub bezprzewodowego. Zalecamy wybrać zdalne sterowanie, wygodna i bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia gwarantowane.

Warto również przyjrzeć się wyciągarkom hydraulicznym, które mają nieco inną budowę niż pozostałe wyciągarki. Wynika to z tego, że wyposażone są we własny silnik hydrauliczny, który współpracuje z pompą hydrauliczną lub pompą wspomagania układu kierowniczego. Zdecydowanie urządzenie bardziej odporne na niesprzyjające warunku atmosferyczne. Z kolei mechaniczne wyciągarki napędzane są silnikiem samochodu, a najprostszą budową może pochwalić się wyciągarka ręczna.

Wyciągarki samochodowe do pojazdów specjalnych czy terenowych możesz znaleźć tutaj: https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki-samochodowe. Zachęcamy do wyboru odpowiedniego urządzenia, które z pewnością dopasujesz do swoich potrzeb.

Jak działa wyciągarka? Jak używać urządzenia?

Obsługa wyciągarki nie wymaga specjalnych umiejętności czy przygotowania. Jednak musimy pamiętać, aby podczas korzystania z urządzenia zawsze zachowywać odpowiednią odległość i korzystać z rękawic ochronnych, aby po prostu użytkowanie wyciągarki było komfortowe. Nawijanie liny na bęben możemy rozpocząć wtedy, gdy będzie na bębnie kilka zwojów, nie nawijamy bębna, gdy lina nie jest rozwinięta w pełni! Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia na https://terenowiec.pl/pl/ pamiętaj o parametrach takich jak moc silnika wyciągarki czy odpowiednim uciągu dopasowanym do maksymalnej masy całkowitej pojazdu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się funkcjonalnym i w pełni praktycznym urządzeniem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.