Jak prawidłowo wyczyścić młynek do kawy?

Jak najlepiej wyczyścić młynek do kawy? Jakich detergentów używać, aby wszystkie zabrudzenia puściły? Jak często powinno się przeprowadzać zabieg czyszczenia młynka, aby służył przez wiele, wiele lat? Odpowiedzi na te nurtujące pytania znalazły się w poniższym wpisie!

Dlaczego warto czyścić młynek do kawy?

Kawa w procesie mielenia wytrąca tłuste olejki. Osadzają się one na żarnach młynka i innych elementach, co w połączeniu z resztkami kawy i pyłem, powstałym przy mieleniu daje mieszankę praktycznie nie do wyczyszczenia.

Jeżeli nie będziesz regularnie czyścić i dbać o swój młynek, pogarsza się znacznie jakość kawy. Oprócz tego, w dłuższej perspektywie może to wpłynąć na funkcjonowanie całego urządzenia. Awaria tak zaniedbanego sprzętu jest niezwykle kosztowna w naprawie.

Podczas mielenia ziaren kawy, tłuszcze stopniowo zaczynają osadzać się na:

  • powierzchni ścianek pojemnika na ziarna,
  • komory mielenia,
  • żarnach młynka.

To właśnie po Twojej stronie leży czyszczenie powyższych elementów. Jeżeli chcesz cieszyć się smaczną kawą – nie masz wyjścia. Musisz regularnie dbać o młynek do kawy.

Jak czyścić młynek do kawy?

Aby usunąć zabrudzenia z żaren i wewnętrznych elementów młynka, należy go rozłożyć na części. Używamy w tym celu specjalnego granulatu do czyszczenia, który doskonale radzi sobie z zabrudzeniami wewnątrz. Granulat powinniśmy zmielić na średnią grubość, do momentu aż całkowicie zniknie z pojemnika. Zmielone granulki wyrzucamy, a pozostały pył usuwamy przy pomocy lekko wilgotnej ściereczki. Możemy także wykorzystać dostępne na rynku specjalne kryształki do czyszczenia młynków.

Aby wyczyścić zbiornik na ziarna, należy użyć dedykowanego spreju do czyszczenia. Usuwa on zabrudzenia i działa dezynfekująco. Zbiornik opróżniamy z kawy i demontujemy, pryskamy odpowiednim płynem, wycieramy do sucha za pomocą ręcznika papierowego i gotowe!

A jeżeli Twój młynek do kawy przestał działać, polecamy serwis i naprawa ekspresów w Łodzi.

Elektryczne młynki do kawy, jak w przypadku każdego sprzętu, od czasu do czasu wymagają gruntownego czyszczenia. Dzięki temu będzie on sprawnie działał przez długi czas. Jeżeli nie będziesz dbać o swój młynek, nie tylko jakość kawy będzie o wiele gorsza, ale w dłuższej perspektywie pogorszy się funkcjonowanie całego urządzenia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.