Pomoc drogowa – kiedy trzeba z niej skorzystać?

Spełnił się twój koszmar? Coś stało się z samochodem, nie możesz go uruchomić i ruszyć w dalszą drogę? A może doszło do stłuczki? Gdzie szukać pomocy w takich sytuacjach? Najlepiej zadzwonić po profesjonalną pomoc drogową!

Zawsze niezawodna – pomoc drogowa

Pomoc drogowa zapewni ci profesjonalne wsparcie, dzięki któremu nie będziesz się niczego obawiać w tym stresującym oraz nerwowym dla ciebie czasie. Niespodziewana awaria może zaskoczyć cię setki kilometrów od domu, w niezabudowanym, oddalonym od miasta terenie. Pomoc drogowa pomoże ci przetransportować samochód w bezpieczne miejsce, z każdego miejsca w którym się znalazłeś.

W jakim wypadku pomaga pomoc drogowa?

Pomoc drogowa przetransportuje twój samochód niezależnie od godziny, czy dnia tygodnia i pomoże zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Po pomoc drogową dzwonimy, gdy nie jesteśmy w stanie kontynuować jazdy samochodem, ponieważ może być dla nas niebezpieczna. Może to wynikać między innymi z awarii silnika, przedziurawionej opony, źle zatankowanego paliwa, czy jakiejkolwiek innej przyczyny, która unieruchamia twój samochód. Należy pamiętać, że nie wolno samodzielnie holować samochodów na autostradzie, niezbędne jest wtedy zadzwonienie po lawetę. Zdecydowanie warto wezwać pomoc drogową, gdy z samochodu po kolizji wylewają się płyny, które mogą być zagrożeniem dla innych samochodów. Inny przypadek to uszkodzone zderzak, czy drzwi.

Czy korzystanie z pomocy drogowej jest drogie?

Korzystanie z pomocy drogowej nie jest drogie, jak powszechnie się uważa, czy według panujących stereotypów. Więcej szkody możemy wyrządzić samochodowi holując go samodzielnie, przy okazji jest to również dość niebezpieczne. Dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu zdecydowanie lepiej zadzwonić po pomoc drogową.

Samodzielne holowanie samochodu – warunki jakie, muszą być spełnione

Samochód holujący musi być cięższy od holowanego. Pojazd, który ma być holowany, nie może mieć uszkodzonych świateł, elementów układu hamulcowego, czy kierowniczego. Do samodzielnego holowania pojazdu potrzebne są: linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy, sztywny hol (potrzebny w niektórych sytuacjach).

Pamiętaj samodzielne holowanie, wiąże się ze sporym ryzykiem!

Zdecydowanie warto wezwać specjalistów, ponieważ samodzielne holowanie może jeszcze bardziej uszkodzić samochód! Zobacz, co oferuje pomoc drogowa Lisia Góra. Pamiętaj, że pomoc drogowa ma szersze działanie, pomoże ci z drobnymi awariami, natomiast autoholowanie, zajmie się tylko przetransportowaniem samochodu do mechanika.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *