Zastosowanie desek kompozytowych

Czy słyszałeś kiedyś o materiale, jakim są deski kompozytowe? Wiesz, że składają się one z naturalnego drewna połączonego z tworzywem sztucznym? Dzięki temu atrakcyjnie wyglądają i są niezwykle trwałe. Jedną z ich największych zalet jest wszechstronne zastosowanie. Już teraz sprawdź, w jakich sytuacjach egzamin zdadzą deski tarasowe WPC.

Deski kompozytowe – idealna nawierzchnia na balkon lub taras

Pragniesz stworzyć w ogrodzie przestrzeń stworzoną z myślą o wypoczynku na świeżym powietrzu? Taras albo balkon sprawdzi się tutaj idealnie. Jednak musisz zadbać, aby stworzona nawierzchnia była stabilna oraz solidna. Co zrobić, aby tak się stało? Niezbędne jest ułożenie obok siebie desek kompozytowych i ich ścisłe połączenie za pomocą specjalnych profilowań oraz klipsów montażowych. Taki taras będzie służył Ci przez wiele lat. Ponadto negatywnego wpływu na ich stan nie mają silne opady deszczu, wielki grad, czy skrajne temperatury.

Jak wykonać elewację budynku z desek kompozytowych?

Coraz większą popularnością cieszy się także wykonywanie z desek kompozytowych jako budulca przeznaczonego do stworzenia elewacji konkretnego budynku. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie wykorzystywane w budownictwie, jednak wraz z upływem czasu zyskuje ono grono swoich zwolenników. Takie efektywne wykończenie sprawi, że wokół Twojego domu zapanuje estetyczny ład i porządek.

Wiaty i zadaszenia z desek kompozytowych – sprawdź, czy warto?

Chcesz stworzyć parking na swoim podwórku? Zależy Ci na stworzeniu trwałego zadaszenia, które ochroni Twój samochód przed ewentualnymi uszkodzeniami? W takiej roli sprawdzi się wiata z desek kompozytowych. Mało tego, jeśli wykonasz ją właśnie z takiego materiału, możesz liczyć na to, że w najbliższe otoczenie Twojego miejsca zamieszkania będzie świetnie się prezentowało. Postaw na taki ruch i wyróżnij swoją posesją pośród grona sąsiadów.

Co jeszcze można zrobić z desek kompozytowych?

Wskazane powyżej trzy propozycje są jedynie przykładami. Deski z kompozytu mają bowiem o wiele szersze zastosowanie. Z łatwością wykonasz z nich następujące konstrukcje:

 • schody zewnętrzne,
 • podesty i pomosty,
 • obrzeża basenów oraz oczek wodnych,
 • ławki parkowe,
 • obrzeża rabat kwiatowych,
 • budy dla psów,
 • ogrodzenia i płoty,
 • infrastruktura ogrodowa,
 • elementy placów zabaw,
 • piaskownice dla dzieci,
 • donice ogrodowe.

Wszechstronne zastosowanie desek z kompozytu – sprawdź je w praktyce!

Wiele osób, planując dokonanie metamorfozy wokół swojego domu lub organizując przeprowadzenie określonych prac budowlanych, zastanawia się, na jaki materiał postawić. Do wyboru jest kilka opcji, dlatego warto dokładnie przemyśleć tę sprawę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Bez względu na to, jaki efekt pragniesz uzyskać – postaw na deski kompozytowe. Ich wszechstronne zastosowanie po prostu zawróci Ci w głowie. Na dobrą sprawę jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność oraz wyobraźnia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *