Czym są suwnice podwieszane i jakie jest ich przeznaczenie?

Logistyka produktów na skalę masową nie byłaby możliwa bez użycia nowoczesnych technologii. Firmy przemysłowe, zajmujące się produkcją, wykorzystują różne sprzęty do przewożenia towarów. Dlatego szerokie zastosowanie mają dźwignice, czyli maszyny służące do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Do dźwignic zalicza się głównie żurawie warsztatowe, dźwigniki, wciągarki oraz suwnice.

Suwnice podwieszane – budowa

Suwnice to urządzenia, których zadaniem jest transportowanie ciężaru w określone miejsce. W zależności od tego, czy w danej chwili ich celem jest unoszenie ładunku, czy też jego opuszczanie, wykonują ruchy pionowe lub poziome. Jednym z rodzajów suwnicsuwnice podwieszane. W zależności od potrzeb klienta, niektóre elementy suwnicy mogą zostać automatyzowane lub być w wersji ręcznej.

Można wybrać rodzaj mechanizmu podnoszenia, napędu jazdy suwnicy i wciągnika. Natomiast do stałych elementów mechanicznych należą m.in.: posiadające metalową konstrukcję czołownice, wózek jazdy, a także tor jazdy, który ogranicza ruchy suwnicy podczas transportu. Zaś części zautomatyzowane to: troleje, kaseta sterownicza i łącznik służący do wyłączania i włączania zasilania suwnicy.

Zalety suwnic podwieszanych

Suwnice podwieszane cechują się lekką konstrukcją. Ich niska waga pozwala osobie obsługującej na manualne przesuwanie podnośnika i mostu. Głównym zadaniem urządzeń dźwigowych, w tym także lekkich suwnic podwieszanych jest ułatwianie dźwigania pracownikom danej firmy poprzez zminimalizowanie siły fizycznej wykorzystywanej w trakcie wykonywanej przez nich pracy. W ten sposób suwnice podwieszane znacznie przyspieszają logistykę, zarówno małych, jak i wielkogabarytowych ładunków.

Doskonałym wyborem będą kompleksowe systemy lekkich suwnic podwieszanych produkowane przez przedsiębiorstwo HAK, które tworzone są na podstawie indywidualnych oczekiwaniami klienta. Parametry suwnic podwieszanych są zgodne z normami przyjętymi przez UDT, a jednocześnie są dostosowane do warunków w pomieszczeniach, gdzie te sprzęty będą wykorzystywane. Kupując suwnice firmy HAK, zyskasz możliwość wyboru prędkości jazdy suwnicy oraz wciągnika, a także parametrów udźwigu, rozpiętości i GNP.

Zastosowanie suwnic podwieszanych

Suwnice podwieszane wykorzystuje się w wielu miejscach. Najczęściej tam, gdzie trzeba szybko przetransportować określony towar bez ryzyka uszkodzenia lub gdy jest to wielkogabarytowy ładunek. Zatem suwnice podwieszane są niezbędnym elementem wyposażenia zakładów przemysłowych rozmaitych branży, magazynów, hal produkcyjnych i warsztatów samochodowych.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.