Komory chłodnicze i mroźnicze – czym są i jakie mają zastosowanie?

Zastanawiasz się, nad zakupem komory chłodniczej, czy mroźniczej? Przeczytaj do czego służą, a także dlaczego warto jeść dziczyznę? Gdzie ją kupimy? Dowiedz się jak przyrządzić marynatę.

Komory chłodnicze i mroźnicze – do czego służą?

Komora chłodnicza w formie kontenerowej służy do magazynowania tusz po upolowaniu zwierzyny łownej. Zapewnia ona wymagane standardy i jest przystosowana do przechowywania tego typu mięsa. Posiada również niezbędne wyposażenie. Mięso z dziczyzny ma zapewnione prawidłowe warunki, dotyczące jego przechowywania, dzięki temu później jakość mięsa będzie odpowiednia. Warto pomyśleć o zakupie – sprawdź, jakie zalety ma komora chłodnicza na dziczyznę.

Czy warto jeść dziczyznę?

Dziczyzna jest mięsem chudszym od mięsa zwierząt rzeźnych, ma niższą zawartość tłuszczu, ponadto składa się z większej ilości białka. Mięso to jest zdrowsze, ponieważ dzikie zwierzęta żywią się roślinami, które nie zawierają sztucznych nawozów, czy substancji chemicznych, nie spożywają także pasz wzbogacanych różnymi dodatkami.

Gdzie kupimy dziczyznę?

Przede wszystkim nie kupuj dziczyzny niewiadomego pochodzenia, ponieważ może okazać się to niebezpieczne dla twojego zdrowia. Dlatego, że takie mięso musi zostać wcześniej przebadane. Dopiero po uzyskaniu odpowiednich wyników zostaje ono legalnie wprowadzone na rynek. Dziczyznę kupimy w sklepach oferujących wyroby z mięsa dzikich zwierząt, w skupach, które zajmują się jej sprzedażą, w kołach łowieckich, nadleśnictwach.

Jak rozmrozić dziczyznę?

Dziczyzna jest twardym mięsem, najczęściej kupuje się ją zamrożoną, aby była przechowywana dłużej. Również ważne jest, w jakiej temperaturze ją trzymamy w zamrażarce, ponieważ od tego zależy ile czasu, może się tam znajdować, ważny jest też gatunek mięsa. Następnie należy wyciągnąć mięso z zamrażalki, umieszczając je w lodówce oraz dać mu czas, aby się rozmroziło.

Marynata – nie zapomnij przeznaczyć na nią odpowiedniego czasu!

Marynata nada mięsu wyrazistszego smaku, zwykle składa się z wina (do mięsa z dzikiej zwierzyny czerwonego, natomiast do ptactwa – wina białego). Przyprawy są bardzo ważnym elementem, zazwyczaj dobieranym do własnych preferencji smakowych. Można użyć do tej czynności: tymianku, ziela angielskiego, rozmarynu, liści laurowych, pieprzu, gorczycy, lubczyku. Najlepiej poszukać w Internecie, czy w książkach kucharskich przepisu na marynaty, aby dobrze dopasować je do mięsa i ciekawie połączyć ulubione przyprawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.