Kontenery chłodnicze – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jeśli chcesz bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechowywać swoje towary i produkty, musisz zaopatrzyć się w kontener chłodniczy. Żeby wybrać ten, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom, przeczytaj poniższy artykuł, aby mieć pewność, że posiadasz odpowiednią wiedzę na ten temat i podejmiesz słuszny wybór.

Kontenery chłodnicze – co to takiego?

Kontenery chłodnicze to specjalnie zaprojektowane pomieszczenia, które służą do magazynowania upolowanej wcześniej zwierzyny łownej. Takie kontenery są przydatne, kiedy istnieje konieczność przetrzymania mięsa przed przewiezieniem go do skupu lub na indywidualne potrzeby myśliwych. Ze względu na dużo funkcji i niewielkie rozmiary, kontenery chłodnicze cieszą się obecnie dużym uznaniem. Szczególnie dobrze sprawdzą się w gospodarstwach domowych oraz na leśnych działkach. W zależności od rozmiaru, kontenery te są w stanie pomieścić od 2 sztuk dziczyzny do nawet 6 sztuk.

Cechy kontenerów chłodniczych

Kontenery chłodnicze wyposażone w najnowsze technologie, takie jak, np. specjalna instalacja, która odpowiedzialna jest za efektywne zmniejszanie temperatury. Gwarantuje to, że mięso upolowanych zwierząt będzie świeże. W tego typu kontenerach chłodniczych szczególnie ważna jest także wbudowana funkcja, która umożliwia prawidłową cyrkulację powietrza i utrzymuje w pomieszczeniu wilgotność.

Ponadto w kontenerach chłodniczych można znaleźć takie elementy wyposażenia jak:

  • zlewy;
  • instalację elektryczną i oświetleniową;
  • wciągarki elektryczne na dźwigu;
  • klimatyzację;
  • agregat chłodniczy;
  • stół rzeźniczy.

Sprawdzone rozwiązania

Na szczególną uwagę zasługują kontenery mroźnicze z Vacuum Global. Są to wolnostojące sprzęty, które służą do magazynowania tusz upolowanej zwierzyny łownej. Kontenery spełniają wszystkie podstawowe normy weterynaryjne do zgłoszenia je jako punkty skupu dziczyzny i sprzedaży bezpośredniej. Ściany, sufit i podłoga w mobilnych kontenerach chłodniczych z Vacuum Global wykonane są z płyt izolacyjnych o grubości 100 mm, a podłoga dodatkowo pokryta jest blachą odporną na kwas, aby ułatwić jej mycie i dezynfekcję.

Komory chłodnicze posiadają także możliwość sterowanie temperaturami w dowolnym zakresie, co pozwala na przechowywanie tusz zwierzęcych nawet przez kilkanaście dni. Kontenery te to konstrukcje samonośne, zadaszone nad wejściem oraz nad agregatem. Ich wymiary sprawiają, że są łatwe do transportu oraz montażu, a także zapewniają ich optymalne wykorzystanie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.