Wiata rowerowa – jaką wybrać?

Wiata rowerowa to niezastąpione narzędzie w przestrzeni miejskiej – pod biurem, galerią handlową czy osiedlem. Jest to bowiem miejsce, gdzie właściciele mogą bezpiecznie zostawić rower na noc, ale także zabezpieczyć go przed deszczem czy innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Konstrukcja wiat rowerowych

Wiaty rowerowe z Pro city wykonane są z ocynkowanej stali o profilu zamkniętym. Cynk, którym pokryta jest konstrukcja, służy do tego, aby ochronić wiatę przed korozją. Dzięki temu wiaty mogą być umieszczone na świeżym powietrzu, być użytkowane nawet zimą i nie stracą koloru ani nie zostaną zniszczone. Cynk sprawia także, że nie trzeba regularnie konserwować takich wiat, a one z czasem nie tracą walorów estetycznych.

Warstwa cynku charakteryzuje się także odpornością na nacisk i uderzenia. Oznacza to, że w trakcie użytkowania maleje ryzyko odprysków oraz ryzyko korozji zmniejsza się do minimum. Inną korzyścią ocynkowania jest fakt, że wiata zyskuje nowoczesny kolor, który pasuje do każdego rodzaju zabudowy miejskiej – tej bardziej nowoczesnej, jak i tradycyjnej.

Jeśli zaś chodzi o boki wiaty, to mogą być one wykonane z dwóch materiałów: szkła oraz przeźroczystego poliwęglanu komórkowego. Obydwa materiały są zarówno wytrzymałe, jak i dobrze prezentują się w wielu połączeniach kolorystycznych. To samo tyczy się z zadaszeniem, chociaż ze względu na możliwość wzmożonych opadów deszczu i śniegu, preferowane są zadaszenia wykonane z poliwęglanu komórkowego.

Wiata na rowery – cena

Ceny wiat rowerowych są bardzo różne i zależą od wielkości wiaty oraz materiałów, z jakich jest wykonana. Bardzo dużo zmieni także użycie szklanych ścian czy użycie ozdobnych słupków. Ceny zazwyczaj zaczynają się od 2 tysięcy złotych za bardzo podstawowe wiaty, a sięgają nawet 30 tysięcy złotych w przypadku za duże wiaty, które wykonane są ze stali nierdzewnej.

Wiaty rowerowe – korzyści

Jakie są korzyści z posiadania wielu wiat rowerowych na terenie przestrzeni miejskiej? Przede wszystkim chronią one rowery przed opadami, atmosferycznymi. Wiaty rowerowe organizują także w przestrzeni publicznej miejsce do zaparkowania roweru, dzięki czemu nie ma na chodnikach pozostawionych pojazdów. Wiaty rowerowe często montowane są na parkingach, peronach i punktach Park&Ride, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość pozostawienia swoich rowerów w bezpiecznym miejscu. Aby wiata była bezpieczna dla rowerów, montowane są pod nią specjalne stojaki, do których można przypiąć rower.

Wysoka dostępność wiat rowerowych w mieście motywuje też jego mieszkańców do poruszania się za pomocą tego środka transportu, dzięki czemu promowana jest ekologia. Większa ilość rowerów to mniejsza ilość samochodów, a co za tym idzie i spalin. Dzięki możliwości pozostawaniu roweru na stacji metra czy peronie, mieszkańcy chętniej korzystają z komunikacji miejskiej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.