Jak poprawić swoje samopoczucie zdrowymi nawykami?

Zjadane przez nas posiłki wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, aby wprowadzać do swojej diety zdrowe nawyki. Przeczytaj, o czym warto pamiętać, aby czuć się lepiej i mieć więcej energii.

Zdrowe nawyki, o których warto pamiętać!

W pierwszej kolejności nie zapominaj o śniadaniu. Jest ono ważne, aby mieć siłę na rozpoczęcie dnia. Po zjedzeniu śniadania mamy lepszą koncentrację, łatwiej nam wykonywać zadania, uczyć się. Śniadanie powinno zawierać m.in.: pełnowartościowe białka, tłuszcze, błonnik, witaminy, węglowodany złożone.

Pij odpowiednią ilość płynów!

Zamiast od kawy, powinieneś rozpocząć dzień od szklanki wody np. z cytryną. Po śniadaniu oczywiście możesz wypić kawę, czy herbatę. Najlepiej pić około 2-2,5 litrów wody dziennie.

Owoce i warzywa

Dodawaj do swoich posiłków owoce i warzywa – warto wybierać je zwłaszcza zamiast słodkiej, kalorycznej przekąski. Są one źródłem wielu składników odżywczych, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zdrowe produkty

To, jakie wybieramy artykuły spożywcze, też ma znaczenie dla naszego zdrowia. Przy wyborze produktów zwracaj uwagę na ich jakość, wartość odżywczą, jak i termin przydatności. Należy sprawdzić również, czy są to produkty wysoko przetworzone, a także, w jaki sposób są one przechowywane. Patrz również na etykiety i zawartość poszczególnych związków chemicznych w produktach. Zobacz zdrowe produkty, które z pewnością warto dołączyć do swojej diety.

Sen jest bardzo ważny!

Dorosły człowiek potrzebuje około 7-9 godzin snu. Zarówno za długi, jak i za krótki sen ma negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia, np. dla serca.

Spędzaj aktywnie czas!

Spróbuj częściej wychodzić na spacer, wybierz rower zamiast jazdy samochodem, czy autobusem. Stopniowo możesz zwiększać aktywność, zaangażuj do niej rodzinę, czy przyjaciół. Sport, ruch, poprawią twoją kondycję, a także z pewnością wpłyną pozytywnie na twoją sylwetkę.

O czym warto pamiętać?

Najlepiej spożywać około 4-5 posiłków dziennie, których nie należy jeść w pośpiechu. Warto zadbać, aby posiłki były spożywane regularnie – mniej więcej w czterogodzinnych odstępach. Śniadanie najlepiej zjeść do 2 godzin po obudzeniu, a kolację 2 godziny przed snem.

Ogranicz spożywanie alkoholu

Opłaca się zrezygnować ze spożywania alkoholu, ponieważ wpływa on niekorzystnie na nasze zdrowie. Pity regularnie nawet w małych ilościach może powodować różne dolegliwości. Warto ograniczyć również palenie papierosów, ponieważ palacze są narażeni na szereg różnych chorób.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.