Ile kosztuje naładowanie telefonu?

Kolejne podwyżki za prąd sprawiają, że zaczynamy szukać oszczędności. Jednym z pomysłów jest ładowanie telefonów. Czy ładowanie naszych smartfonów jest drogie i co powinniśmy robić, żeby oszczędzić jak najwięcej prądu i pieniędzy? Przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć jak najwięcej odpowiedzi na dręczące Cię pytania.

Ładowanie telefonu – czynność codzienna

Ładowanie telefonu to czynność, którą wykonuje każdy z nas i to zazwyczaj każdego dnia. Prawie wszyscy, tuż przed snem, podłączają swoje smartfony do ładowarki, by od rana móc z nich od nowa korzystać. Rzadko kiedy poddajemy tę czynność refleksji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak i ile ładujemy swój telefonoraz ile energii elektrycznej zużywa ładowarka.

Z roku na rok coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne aspekty życia, a w tym właśnie na oszczędzanie wody i energii elektrycznej. Jednym z najczęściej poruszanych tematów w tej kwestii jest właśnie odłączanie ładowarki od gniazdka zasilającego. Takie pytania oczywiście nie dziwią, ale ile prawdy jest w tym, że ten jeden gest przybliża nas do bycia bardziej ekologicznymi?

Ile kosztuje naładowanie telefonu?

To pytanie z pewnością przeszło każdemu przez głowę chociaż jeden raz w życiu. Przeciętny telefon zużywa 0,015 kWh prądu podczas trzech godzin ładowanie. Jeśli założymy, że ładujemy telefon codziennie, to zużywamy 5,4 kWh, co z kolei daje nam płatność w wysokości około 4 zł rocznie. Można więc powiedzieć, że ładowanie telefonu jest niezwykle tanie i nie powinno obciążać budżetu domowego.

Ile energii zużywa ładowarka do telefonu?

Kolejną ważną kwestią to podjęcia jest to, ile prądu zużywa ładowarka do telefonu oraz czy ładowarka, która podłączona jest stale do kontaktu, zużywa jakąś energię elektryczną? To z kolei znowu prowadzi do pytania: ile kosztuje naładowanie telefonu? Ładowarka wpięta cały czas do gniazdka pobiera stosunkowo mało prądu, bo jedynie 0,1W. Jeśli pomnożymy tę kwotę przez 24 godziny i następnie 365 dni otrzymamy 1kWh. W przeliczeniu daje nam to 10 groszy miesięcznie, czyli 120 groszy (1,2zł) rocznie.

Szacunkowe wyliczenia pokazują, że ładowanie telefonu nie wydaje się taż tak drogą czynnością, jak inne, które również wymagają użycia prądu. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że praktyki ładowania telefonu i pozostawiania ładowarki w gniazdku dotyczą 4-5 osobowej rodziny to wciąż nieduże pieniądze. Mimo wszystko warto jednak odłączać ładowarki, co będzie wzrostem ekologicznej świadomości. To z kolei z pewnością przełoży się na inne działanie wynikające nie tylko z oszczędności, ale troski o planetę.

Opakowanie kosmetyku
Opakowanie kosmetyczne odgrywa kluczową rolę w przemyśle kosmetycznym, zapewniając ochronę, estetykę i funkcjonalność produktów. Opakowania pełnią...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.