Karta podarunkowa – kiedy warto ją sprawić?

Prezenty, premie, awanse – niekiedy bardzo ciężko wybrać nam odpowiedni prezent dla kogoś, kogo nie znamy lub nie mamy pomysłu na konkretną rzecz. W takim wypadku z pomocą przychodzi karta podarunkowa, która sprawdzi się w każdej okazji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł!

Karta podarunkowa – wersja papierowa lub elektroniczna

Karta podarunkowa Sodexo kiedyś była dostępna jedynie za pomocą sklepów stacjonarnych. Obecnie można także wykorzystywać go za pomocą sklepów online. Już nie ma znaczenia, czy karta jest fizyczna czy elektroniczna – można ją wykorzystać w sklepie fizycznym, jak i tym na stronie www.

Jest to także bardzo wygodny sposób na zakupy, ponieważ nie trzeba udawać się osobiście do sklepu i można skorzystać z oferty online. Zazwyczaj w trakcie składania zamówienia pojawia się odpowiednia rubryka, w którą należy wpisać dane z kuponu podarunkowego.

Karty podarunkowe Sodexo to świetny sposób na wynagrodzenie pracowników i pokazanie im, że są dla nas, jako pracodawców, bardzo ważni. Jest to także o wiele lepszy pomysł na premię niż tradycyjny przelew na konto, ponieważ karta podarunkowa Sodexo jest bardziej elegancka. Pracodawca może wybrać sklep i kwotę na konkretną kartę, dzięki czemu pracownicy mogą zakupić prezenty dla siebie lub bliskich albo zrobić zakupy spożywcze, aby przygotować smakowite święta.

Rodzaje kart podarunkowych

Może być kilka rodzajów kart podarunkowych. Pierwszy rodzaj karty podarunkowej to taki, który przeznaczony jest do wykorzystania u konkretnego dostawcy czy w jakimś sklepie. Zazwyczaj takie karty podarunkowe dostępne są w sieciowych sklepach odzieżowych.

Istnieją także karty podarunkowe Sodexo, które pozwalają na otrzymanie zniżki na konkretne usługi, np. do kosmetyczki do fryzjera, ale można ja także wykorzystać w restauracjach czy hotelach. Tego typu karty mają jednak swoje ograniczenia w postaci daty, kiedy trzeba wykorzystać kupon.

Ostatnim z rodzajów jest karta podarunkowa Sodexo, która posiada daną kwotę do wykorzystania i można nią zapłacić w różnych sklepach, z którymi firma wydająca kupony ma podpisaną umowę. Jest to chyba także najlepszy rodzaj kupony, ponieważ dzięki temu to osoba obdarowana decyduje, gdzie i kiedy wykorzysta kupon prezentowy.

Karta podarunkowa Sodexo posiada zarówno wady, jak i zalety, jednak w przypadku obdarowywania pracowników jest to jeden z lepszych sposobów na nietuzinkowe docenienie ich pracy i chęć nagrody. Taki kupon z pewnością będzie wyglądał lepiej niż zwykły przelew na konto czy koperta z pieniędzmi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.