Czyszczenie i udrażnianie kanalizacji – kiedy okazuje się niezbędne?

Zastanawiasz się, jak często należy czyścić kanalizację? Przeczytaj, kiedy warto zlecić wykonanie tej usługi fachowcom oraz jak dbać o odpływ.

Dlaczego warto regularnie czyścić kanalizację?

Regularne czyszczenie kanalizacji jest bardzo ważne, aby jak najdłużej zachować ją w dobrym stanie. Przy okazji możesz poprosić fachowca o ocenę stanu kanalizacji.

Jak często należy czyścić kanalizację?

Najlepiej, aby zlecać czyszczenie kanalizacji regularnie – przynajmniej raz w roku. Zdecydowanie nie warto wzywać fachowców dopiero wtedy, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego. Systematyczne czyszczenie zaoszczędzi ci późniejszych niespodziewanych awarii.

Dlaczego warto zlecić czyszczenie kanalizacji fachowcom?

Czyszczenie kanalizacji najlepiej zlecić fachowcom, ponieważ mają oni odpowiednią wiedzę, sprzęt i doświadczenie. Przy okazji ocenią kondycję instalacji kanalizacyjnej, a także mogą doradzić jakie naprawy będą potrzebne. Zobacz hydraulik Wrocław – Fabryczna.

Czyszczenie kanalizacji – metody

Wybór konkretnego sposobu czyszczenia kanalizacji specjaliści dobierają do rodzaju oraz stanu rur. Do popularnych działań w tym zakresie należą: metoda mechaniczna oraz metoda ciśnieniowo-hydrodynamiczna.

Udrażnianie kanalizacji

Kanalizację należy udrażniać, jeżeli została zapchana przez zalegające w odpływie resztki. W odpływie w łazience będą to najczęściej włosy, osad z mydła, czy proszek do prania. W kuchni natomiast resztki jedzenia, tłuszcz, pozostałości opakowań. Jeżeli zator powstał w zakresie pionu, powinieneś sobie z nim poradzić, jeżeli jest on w dalszej części odpływu, zdecydowanie warto wezwać fachowca.

Jak udrażniać kanalizację?

Jednym ze sposobów jest użycie gumowego przepychacza. Odpływ zalej wodą, a następnie przyłóż przepychacz i naciskaj go. Inny sposób to spirala, która ma specjalną korbę, a na drugim końcu zaostrzoną końcówkę. Należy wprowadzić ją do rury oraz zacząć nią kręcić, spirala, gdy dosięgnie zatoru, usunie go. Kolejny sposób to środki chemiczne, aby ich użyć, zapoznaj się wcześniej z instrukcją, ponieważ substancje te mogą być niebezpieczne.

Dbaj o odpływy w twoim domu!

Aby uniknąć powstania zatoru w rurach, możemy w zlewie założyć sitko. Dbaj również, aby nie zalegały w nim nieczystości, przepłukuj go regularnie. Na przykład możesz wsypać sodę, a następnie wlać ocet i gorącą wodę do odpływu. Jeżeli zauważysz, że z odpływu czuć nieprzyjemny zapach, a woda z niego coraz wolniej spływa to pierwsze sygnały, pojawiającego się zatoru.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *